prev next

O nas

Wydawnictwo Dolnośląskie i Wydawnictwo Książnica, działające w ramach grupy wydawniczej Publicat S.A., od lat wyznaczają trendy wśród młodych czytelników, prezentując szeroką ofertę literatury młodzieżowej. Naszą pasją jest wyszukiwanie nowych, fascynujących lektur, które pozwolą przenieść się w inną rzeczywistość.

Wydawnictwo Dolnośląskie zasłynęło wydaniem kultowej już sagi „Zmierzch” Stephenie Meyer, jednak nasze książki wykraczają daleko poza świat wampirów. Każdy znajdzie coś dla siebie – od fascynujących wizji przyszłości po mrożące krew w żyłach historie, nie zabraknie też powieści obyczajowych, bliskich codziennym problemom nastoletniego życia.

Książnica znana jest przede wszystkim z bestsellerowego cyklu „Dom Nocy” P.C. Cast i Kristin Cast, ale ma też w ofercie lektury innego rodzaju. Szczególnie ucieszą się miłośnicy fantastyki, którym oprócz prawdziwej klasyki gatunku proponujemy także inne ciekawe nurty, na przykład steampunk.

Wydajemy znanych na całym świecie autorów, jak Stephenie Meyer, Alyson Noël, Ursula Le Guin czy pisarski duet Cast, ale dla nas liczą się nie tylko nazwiska – najbardziej zależy nam na zadowolonych czytelnikach, którzy po przeczytaniu jednej książki będą mieli ochotę na kolejne. 

Monika Kaczmarek-Klose - od najmłodszych lat miłośniczka przybytków bibliotecznych, księgozbiorów, książek i ksiąg wszelakich, ze szczególnym uwzględnieniem rękopisów – ze względu na nieodwzajemnioną miłość do średniowiecza (kiedyś napisała nawet doktorat na temat trzynastowiecznego tekstu o miłości dworskiej). Swoją pracę w wydawnictwie ceni za brak rutyny i ciągle nowe, zaskakujące sytuacje. Uwielbia swoich chłopaków – męża i czteroletniego Kajtka. Wolny czas lubi spędzać rodzinnie na rowerach. Nigdy niczego nie kupuje w pierwszym sklepie i nie jeździ w to samo miejsce na wakacje.
Dyrektor Wydawniczy

 

 

 

Sylwia Mazurkiewicz-Petek - iberystka, wielbicielka muzyki hiszpańskiej, Ameryki Południowej i starożytności. Twierdzi, że łacina to język żywy i może to udowodnić. Kocha książki, którymi się zajmuje, i czeka niecierpliwie na listy z propozycjami od Czytelników. Ma dwóch wspaniałych synów, Dominika i Mikołaja, którzy uwielbiają mrożące krew w żyłach opowieści. Lubi ekstremalne przygody, ale przy dwójce chłopców trudno, aby było inaczej!
Menedżer produktu

 

 

 

 

Natalia Twardy - czytać nauczyła się chyba wcześniej niż chodzić, w zerówce czytywała już Sienkiewicza. Studiowała bibliotekoznawstwo, bo wbrew powszechnym opiniom nie uwierzyła, że to kierunek bez przyszłości. W wolnych chwilach jeździ autostopem po Europie, najchętniej bez mapy. Czasem robi zdjęcia, uczy się rysunku. Lubi letnie festiwale muzyczne, filmy Wesa Andersona, czarne oliwki i zapach świeżej kawy.
Menedżer produktu