prev next
Stephenie Meyer

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Jessca Burkhart

Ryzykowna zagrywka

Jeanne Ryan

Nerve

Krystal Sutherland

Chemia naszych serc

W KRAINIE CAMONII

Camonia to niezwykła kraina, odkryta przez niemieckiego pisarza i rysownika, Waltera Moersa, która roi się od fantastycznych stworzeń, jak natiftofy czy wolperingi. Można tam znaleźć Mroczne Góry, Wielki Las i Słodką Pustynię z cukru, a stolicą tego pełnego niesamowitości kontynentu jest Atlantyda.

Jasioł i Mgłosia

Jasioł i Mgłosia

Przejdź do sklepu Wersja e-book Walter Moers kategoria: W KRAINIE CAMONII PLN 29.52

Odkąd kolorowe niedźwiedzie zasiedliły Wielki Las, idylliczna gmina Leśnica uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych atrakcji turystycznych Camonii. Ale w mrocznym lesie dzieją się dziwne rzeczy...

Labirynt Śniących Książek

Labirynt Śniących Książek

Przejdź do sklepu Walter Moers kategoria: W KRAINIE CAMONII PLN 3692

Odbudowany Księgogrod stał się tętniącą życiem metropolią literacką i mekką księgarstwa, pełną zbzikowanych pasjonatów książek. Podążając tropem tajemniczej przesyłki, Rzeźbiarz Mitów zostaje wciągnięty w wir przygód, ledwo przekroczy granice miasta...

Miasto Śniących Książek

Miasto Śniących Książek

Przejdź do sklepu Walter Moers kategoria: W KRAINIE CAMONII PLN 3817

Gdy umiera ojciec chrzestny młodego poety Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów, pozostawia swojemu podopiecznemu niewiele więcej prócz pewnego rękopisu. Jest on jednak tak doskonały, że Rzeźbiarz Mitów nie jest w stanie oprzeć się pragnieniu wyjaśnienia tajemnicy jego pochodzenia. Ślady prowadzą do Księgogrodu, Miasta Śniących Książek. Gdy bohater wkracza do tego miasta, wydaje mu się, jakby otworzył drzwi do gigantycznej księgarni. Wpadłszy w szpony miasta, Rzeźbiarz Mitów wciągnięty zostaje coraz głębiej w świat jego labiryntów. Trafia do miejsca opanowanego przez Straszliwych Buchlingów i rządzonego przez tajemniczego Króla Cieni. Miasto Śniących Książek zostało uhonorowane Nagrodą Fantastyki miasta Wetzlar w 2005 roku.

Kot alchemika

Kot alchemika

Przejdź do sklepu Walter Moers kategoria: W KRAINIE CAMONII PLN 3817

W Sledwaya, gdzie zamiast kwiatów rosną jedynie brodawki i czyraki, mały krotek Echo, tzn. kot, który mówi, umiera z głodu, gdy nagle pomocną i szponiastą dłoń wyciąga ku niemu miejski Przeraźnik, alchemik, kucharz i mistrz malarstwa katastroficznego. Krotek godzi się na miesiąc najbardziej wyrafinowanych rozkoszy kulinarnych w zamian za swój tłuszcz. Czy Echo skończy marnie w alchemicznym kotle podczas kolejnej pełni? Czy pomogą mu jego nowi sprzymierzeńcy: Gotowany Upiór, puchacz Fjodor F. Fjodor oraz równie romantyczna co brzydka Inacea Anacaci, ostatnia przeraźnica w Sledwaya? Czy uda im się pokonać Przeraźnika?