prev next
Stephenie Meyer

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Jessca Burkhart

Ryzykowna zagrywka

Jeanne Ryan

Nerve

Krystal Sutherland

Chemia naszych serc

Autorzy

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan wychowywała się z jedenaściorgiem rodzeństwa. Wczesne dzieciństwo spędziła na Hawajach, pomieszkiwała także w Korei Południowej, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie swe miejsce na ziemi znalazła na Wybrzeżu Północno-Zachodnim USA. Napisała kilka książek dla młodzieży, ale największym sukcesem jest jej literacki debiut pt. NERVE, który trafił na listę bestsellerów “New York Timesa". Prawa do powieści kupiło już 19 państw.

Simon Scarrow

Simon Scarrow

Zanim poświęcił się pisarstwu, pracował jako nauczyciel. Jako miłośnik książek Forestera, Cornwella i O’Briana postanowił zacząć pisać to, co sam najchętniej czytał – trzymające w napięciu militarystyczne thrillery rozgrywające się na przestrzeni pierwszego wieku naszej ery. Międzynarodowy rozgłos przyniósł mu tzw. cykl rzymski, przetłumaczony na kilkanaście języków. Stworzył także cieszącą się ogromną popularnością serię dla młodszych wielbicieli starożytności pt. Gladiator - o losach młodego Markusa. Simon Scarrow mieszka wraz z rodziną w Norfolk.

Kristen Simmons

Kristen Simmons

Kristen Simmons – pisze od szkoły podstawowej, chociaż od zawsze nie cierpi gramatyki. Studiowała psychologię i socjologię. Obecnie pracuje jako psychoterapeutka. Mieszka z mężem w Kentucky, USA. Jest autorką trylogii, którą rozpoczyna powieść Artykuł 5. Cykl cieszy się powodzeniem u młodych czytelników, a prawa do niego sprzedano m.in. do Australii, Niemiec i Tajwanu.

Lauren St John

Lauren St John

Foto © Dave Strathmore Lauren St John wychowywała się na farmie i w rezerwacie dzikich zwierząt w Zimbabwe, gdzie opiekowała się m.in. białą żyrafą. Te doświadczenia stały się inspiracją do napisania kilkutomowej sagi pt. AFRICAN ADVENTURE. W 2011 roku za książkę z cyklu LAURA MARLIN MYSTERIES pisarka zdobyła The Blue Peter Book Award – nagrodę przyznawaną przez TV BBC dla najlepszej książki dziecięcej. BEZCENNY to pierwszy tom trylogii adresowanej do nieco starszych czytelników. GLORY, napisana w tym samym nurcie najnowsza powieść autorki, zostanie zekranizowana. Autorka obecnie mieszka w Londynie.

R.L. Stine

R.L. Stine

Robert Lawrence Stine, znany również jako R. L. Stine i Jovial Bob Stine urodził się w 1943 w Columbus w stanie Ohio w USA. Amerykański powieściopisarz jest autorem bestsellerowego cyklu horrorów dla młodzieży pt. GĘSIA SKÓRKA. Polskim czytelnikom jest także znana seria dla nieco starszej młodzieży pt. ULICA STRACHU. W 2015 bohaterowie serii horrorów GĘSIA SKÓRKA trafili na ekrany kin oraz do tomu pt. OPOWIEŚĆ FILMOWA.

Krystal Sutherland

Krystal Sutherland

Krystal Sutherland – wychowała się i urodziła w Townsville w Australii. Później kilkakrotnie się przeprowadzała: do Sydney, gdzie pracowała w redakcji studenckiej gazety; do Amsterdamu jako korespondentka zagraniczna; oraz do Hong Kongu. Odbyła staż w wydawnictwie Bloomsbury Publishing i została nominowana do nagrody Queensland Young Writers Award. uwielbia nadawać imiona przedmiotom nieożywionym: w Holandii była właścicielką roweru zwanego Kim Kardashian oraz niewielkiego dmuchanego welociraptora o imieniu Herbert.

Nicola Yoon

Nicola Yoon

Nicola Yoon dorastała na Jamajce oraz w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Los Angeles w Kalifornii wraz z mężem (który zilustrował jej pierwszą powieść) i córką. Jej pierwsza powieść natychmiast trafiła na sam szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”. Prawa do książki sprzedano do ponad 30 krajów, a na ekrany kin powieść trafiła 2017. Druga powieść także błyskawicznie zyskała status bestsellera. fot. © Sonya Sones