prev next

Autorzy

Lauren St John

Lauren St John

Foto © Dave Strathmore Lauren St John wychowywała się na farmie i w rezerwacie dzikich zwierząt w Zimbabwe, gdzie opiekowała się m.in. białą żyrafą. Te doświadczenia stały się inspiracją do napisania kilkutomowej sagi pt. AFRICAN ADVENTURE. W 2011 roku za książkę z cyklu LAURA MARLIN MYSTERIES pisarka zdobyła The Blue Peter Book Award – nagrodę przyznawaną przez TV BBC dla najlepszej książki dziecięcej. BEZCENNY to pierwszy tom trylogii adresowanej do nieco starszych czytelników. GLORY, napisana w tym samym nurcie najnowsza powieść autorki, zostanie zekranizowana. Autorka obecnie mieszka w Londynie.

R.L. Stine

R.L. Stine

Robert Lawrence Stine, znany również jako R. L. Stine i Jovial Bob Stine urodził się w 1943 w Columbus w stanie Ohio w USA. Amerykański powieściopisarz jest autorem bestsellerowego cyklu horrorów dla młodzieży pt. GĘSIA SKÓRKA. Polskim czytelnikom jest także znana seria dla nieco starszej młodzieży pt. ULICA STRACHU. W 2015 bohaterowie serii horrorów GĘSIA SKÓRKA trafili na ekrany kin oraz do tomu pt. OPOWIEŚĆ FILMOWA.

Krystal Sutherland

Krystal Sutherland

Krystal Sutherland – wychowała się i urodziła w Townsville w Australii. Później kilkakrotnie się przeprowadzała: do Sydney, gdzie pracowała w redakcji studenckiej gazety; do Amsterdamu jako korespondentka zagraniczna; oraz do Hong Kongu. Odbyła staż w wydawnictwie Bloomsbury Publishing i została nominowana do nagrody Queensland Young Writers Award. uwielbia nadawać imiona przedmiotom nieożywionym: w Holandii była właścicielką roweru zwanego Kim Kardashian oraz niewielkiego dmuchanego welociraptora o imieniu Herbert.

Jenna Evans Welch

Jenna Evans Welch

Jenna Evans Welch lata licealne spędziła we Florencji we Włoszech, gdzie jeździła na skuterze, tańczyła w fontannach i jadła mnóstwo lodów. Tak bardzo uwielbiała czytać, że postanowiła zostać pisarką. I słusznie. Dziś jest autorką bestsellerowych powieści dla młodzieży. Mieszka z rodziną w Salt Lake City (Utah, USA). Czytelnicy mogą zajrzeć na jej blog: jennaevanswelch.com.

Nicola Yoon

Nicola Yoon

Nicola Yoon dorastała na Jamajce oraz w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Los Angeles w Kalifornii wraz z mężem (który zilustrował jej pierwszą powieść) i córką. Jej pierwsza powieść natychmiast trafiła na sam szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”. Prawa do książki sprzedano do ponad 30 krajów, a na ekrany kin powieść trafiła 2017. Druga powieść także błyskawicznie zyskała status bestsellera. fot. © Sonya Sones