prev next
Stephenie Meyer

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Jessca Burkhart

Ryzykowna zagrywka

Jeanne Ryan

Nerve

Krystal Sutherland

Chemia naszych serc

Autorzy

Patricia Leitch

Patricia Leitch urodziła się i mieszka w Szkocji. Pracowała w wielu różnych miejscach, m.in. w bibliotece, szkółce jeździeckiej, księgarni, szkole podstawowej (jako nauczycielka). Interesuje się końmi, psychologią, kulturami Wschodu. Jest wegetarianką.

David Levithan

David Levithan

David Levithan jest autorem wielu uznanych powieści. Niektóre napisał we współpracy z innymi pisarzami. Samodzielne projekty autorskie: Boy Meets Boy, The Realm of Possibility, Are We There Yet?, Wide Awake, Love Is the Higher Law, The Lover’s Dictionary. Współautorstwo: Will Grayson, Will Grayson – z Johnem Greenem, Marly’s Ghost – z ilustracjami Briana Selznicka, Every You, Every Me – ze zdjęciami Jonathana Farmera i inne. David Levithan mieszka w Hoboken w New Jersey, ale większość czasu spędza w Nowym Jorku, gdzie redaguje i wydaje książki innych autorów.

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer ukończyła wydział literatury angielskiej na Brigham Young University. Obecnie mieszka w Arizonie z mężem i synami. W 2005 – po ukazaniu się Zmierzchu – księgarze amerykańscy obwołali ją „najbardziej obiecującą debiutującą pisarką roku”. Dziś wszystkie książki o Belli i Edwardzie królują na listach bestsellerów i stały się światowym fenomenem.

Walter Moers

Urodzony w 1957 roku, słynny niemiecki autor komiksów, scenariuszy i książek, które sam ilustruje. Uwielbienie czytelników i uznanie krytyki zawdzięcza powieściom opowiadającym o wyimaginowanym świecie Camonii, którego sam jest odkrywcą i znawcą.

Alyson Noël

Alyson Noël

Alyson Noël jest niezwykle popularną amerykańską autorką książek dla młodych i dorosłych czytelników. Stworzyła m.in. bestsellerowy cykl „Nieśmiertelni” oraz nawiązującą do niego serię książek o Riley Bloom, opowiadającą o losach młodszej siostry Ever. Pisze także powieści obyczajowe dla młodzieży i dorosłych. Mieszka wraz z rodziną w Laguna Beach w Kalifornii.

Kate O'Hearn

Kate O'Hearn

Kate O’Hearn urodziła się w Kanadzie, wychowała w Nowym Jorku, a ostatecznie/następnie przeniosła się/osiadła/zamieszkała w Anglii. Sporo podróżowała, łącząc pracę w branży modowej i filmowej. Fascynacja gwałtownymi zjawiskami pogodowymi oraz miłość do koni zaowocowały postaniem powieściowego cyklu pt. PEGAZ, poświęconego bohaterom starożytnego Olimpu.

Kelly Oram

Kelly Oram napisała swoją pierwszą powieść w wieku piętnastu lat. Z czasem tworzenie książek stało się jej zawodową pasją. Tytuł Cinder i Ella zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazona w kategorii „powieść obyczajowa dla młodzieży”, a jego autorka znalazła się w gronie 100 najbardziej popularnych pisarzy tego portalu. Kelly Oram uwielbia czytać. Mieszka z mężem i czwórką dzieci w Arizonie (USA).

Aprilynne Pike

Aprilynne Pike

Aprilynne Pike urodziła się w Salt Lake City w stanie Utah, a dorastała w Phoenix, w Arizonie. Mieszka tam z rodziną do dziś. Jest autorką bestsellerowego romantycznego cyklu dla nastolatek, który tworzą cztery niezwykłe powieści: Skrzydła Laurel, Magia Avalonu, Złudzenie oraz Moc przeznaczenia.

Kathy Reichs

Kathy Reichs

Kathy Reichs pochodzi z Chicago, gdzie ukończyła studia i zdobyła tytuł profesora antropologii. Należy do elitarnego grona antropologów o światowej sławie, uhonorowanych prestiżowym certyfikatem ABFA (American Board of Forensic Anthropology). Jest autorką nie tylko licznych publikacji naukowych, ale także książek o tematyce sensacyjnej. Jej powieści z Temperance Brennan, która jako antropolog sądowa pomaga wykryć sprawców zbrodni, zyskały światowy rozgłos oraz status bestsellera „New York Timesa”. Na podstawie tego cyklu nakręcono popularny serial Kości, emitowany także w Polsce.

Beth Revis

Beth Revis

Beth Revis mieszka w Północnej Karolinie w USA wraz z mężem. Powieść W otchłani to pierwsza część dystopijnej trylogii dla młodzieży, błyskawicznie zdobyła status bestsellera „New York Timesa”. Została także Najlepszą Książką Amazon.com w styczniu 2011 oraz nominowano ją do prestiżowej nagrody Carnegie Medal i Nagrody Książki Roku w kategorii literatury dla młodzieży przez „Romantic Times Book Reviews”. Prawa do trylogii sprzedano do ponad dwudziestu krajów.