prev next
Stephenie Meyer

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Jessca Burkhart

Ryzykowna zagrywka

Jeanne Ryan

Nerve

Krystal Sutherland

Chemia naszych serc

Autorzy

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer ukończyła wydział literatury angielskiej na Brigham Young University. Obecnie mieszka w Arizonie z mężem i synami. W 2005 – po ukazaniu się Zmierzchu – księgarze amerykańscy obwołali ją „najbardziej obiecującą debiutującą pisarką roku”. Dziś wszystkie książki o Belli i Edwardzie królują na listach bestsellerów i stały się światowym fenomenem.

Walter Moers

Urodzony w 1957 roku, słynny niemiecki autor komiksów, scenariuszy i książek, które sam ilustruje. Uwielbienie czytelników i uznanie krytyki zawdzięcza powieściom opowiadającym o wyimaginowanym świecie Camonii, którego sam jest odkrywcą i znawcą.

Alyson Noël

Alyson Noël

Alyson Noël jest niezwykle popularną amerykańską autorką książek dla młodych i dorosłych czytelników. Stworzyła m.in. bestsellerowy cykl „Nieśmiertelni” oraz nawiązującą do niego serię książek o Riley Bloom, opowiadającą o losach młodszej siostry Ever. Pisze także powieści obyczajowe dla młodzieży i dorosłych. Mieszka wraz z rodziną w Laguna Beach w Kalifornii.

Kate O'Hearn

Kate O'Hearn

Kate O’Hearn urodziła się w Kanadzie, wychowała w Nowym Jorku, a ostatecznie/następnie przeniosła się/osiadła/zamieszkała w Anglii. Sporo podróżowała, łącząc pracę w branży modowej i filmowej. Fascynacja gwałtownymi zjawiskami pogodowymi oraz miłość do koni zaowocowały postaniem powieściowego cyklu pt. PEGAZ, poświęconego bohaterom starożytnego Olimpu.

Aprilynne Pike

Aprilynne Pike

Aprilynne Pike urodziła się w Salt Lake City w stanie Utah, a dorastała w Phoenix, w Arizonie. Mieszka tam z rodziną do dziś. Jest autorką bestsellerowego romantycznego cyklu dla nastolatek, który tworzą cztery niezwykłe powieści: Skrzydła Laurel, Magia Avalonu, Złudzenie oraz Moc przeznaczenia.

Kathy Reichs

Kathy Reichs

Kathy Reichs pochodzi z Chicago, gdzie ukończyła studia i zdobyła tytuł profesora antropologii. Należy do elitarnego grona antropologów o światowej sławie, uhonorowanych prestiżowym certyfikatem ABFA (American Board of Forensic Anthropology). Jest autorką nie tylko licznych publikacji naukowych, ale także książek o tematyce sensacyjnej. Jej powieści z Temperance Brennan, która jako antropolog sądowa pomaga wykryć sprawców zbrodni, zyskały światowy rozgłos oraz status bestsellera „New York Timesa”. Na podstawie tego cyklu nakręcono popularny serial Kości, emitowany także w Polsce.

Beth Revis

Beth Revis

Beth Revis mieszka w Północnej Karolinie w USA wraz z mężem. Powieść W otchłani to pierwsza część dystopijnej trylogii dla młodzieży, błyskawicznie zdobyła status bestsellera „New York Timesa”. Została także Najlepszą Książką Amazon.com w styczniu 2011 oraz nominowano ją do prestiżowej nagrody Carnegie Medal i Nagrody Książki Roku w kategorii literatury dla młodzieży przez „Romantic Times Book Reviews”. Prawa do trylogii sprzedano do ponad dwudziestu krajów.

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan wychowywała się z jedenaściorgiem rodzeństwa. Wczesne dzieciństwo spędziła na Hawajach, pomieszkiwała także w Korei Południowej, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie swe miejsce na ziemi znalazła na Wybrzeżu Północno-Zachodnim USA. Napisała kilka książek dla młodzieży, ale największym sukcesem jest jej literacki debiut pt. NERVE, który trafił na listę bestsellerów “New York Timesa". Prawa do powieści kupiło już 19 państw.

Simon Scarrow

Simon Scarrow

Zanim poświęcił się pisarstwu, pracował jako nauczyciel. Jako miłośnik książek Forestera, Cornwella i O’Briana postanowił zacząć pisać to, co sam najchętniej czytał – trzymające w napięciu militarystyczne thrillery rozgrywające się na przestrzeni pierwszego wieku naszej ery. Międzynarodowy rozgłos przyniósł mu tzw. cykl rzymski, przetłumaczony na kilkanaście języków. Stworzył także cieszącą się ogromną popularnością serię dla młodszych wielbicieli starożytności pt. Gladiator - o losach młodego Markusa. Simon Scarrow mieszka wraz z rodziną w Norfolk.

Kristen Simmons

Kristen Simmons

Kristen Simmons – pisze od szkoły podstawowej, chociaż od zawsze nie cierpi gramatyki. Studiowała psychologię i socjologię. Obecnie pracuje jako psychoterapeutka. Mieszka z mężem w Kentucky, USA. Jest autorką trylogii, którą rozpoczyna powieść Artykuł 5. Cykl cieszy się powodzeniem u młodych czytelników, a prawa do niego sprzedano m.in. do Australii, Niemiec i Tajwanu.