prev next

Autorzy

David Levithan

David Levithan

David Levithan jest autorem wielu uznanych powieści. Niektóre napisał we współpracy z innymi pisarzami. Samodzielne projekty autorskie: Boy Meets Boy, The Realm of Possibility, Are We There Yet?, Wide Awake, Love Is the Higher Law, The Lover’s Dictionary. Współautorstwo: Will Grayson, Will Grayson – z Johnem Greenem, Marly’s Ghost – z ilustracjami Briana Selznicka, Every You, Every Me – ze zdjęciami Jonathana Farmera i inne. David Levithan mieszka w Hoboken w New Jersey, ale większość czasu spędza w Nowym Jorku, gdzie redaguje i wydaje książki innych autorów.

Lisa Maxwell

Lisa Maxwell

Lisa Maxwell jest uznaną amerykańską autorką powieści dla młodzieży i dorosłych oraz doktorem anglistyki. Pracowała jako nauczycielka i redaktorka, zajmowała się także księgarstwem. Obecnie oprócz pisarstwa wykłada także w miejscowej szkole. Wraz z rodziną mieszka w okolicach Waszyngtonu. Uwielbia szybką jazdę samochodem i głośną muzykę. Można ją śledzić na Twitterze (@LisaMaxwellYA). Powieść w nurcie fantasy pt. Ostatni mag trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” i została wydana w kilkunastu krajach. Kolejny tom cyklu pt. The Devil’s Thief także zostanie wydany nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer

Stephenie Meyer ukończyła wydział literatury angielskiej na Brigham Young University. Obecnie mieszka w Arizonie z mężem i synami. W 2005 – po ukazaniu się Zmierzchu – księgarze amerykańscy obwołali ją „najbardziej obiecującą debiutującą pisarką roku”. Dziś wszystkie książki o Belli i Edwardzie królują na listach bestsellerów i stały się światowym fenomenem.

Alyson Noël

Alyson Noël

Alyson Noël jest niezwykle popularną amerykańską autorką książek dla młodych i dorosłych czytelników. Stworzyła m.in. bestsellerowy cykl „Nieśmiertelni” oraz nawiązującą do niego serię książek o Riley Bloom, opowiadającą o losach młodszej siostry Ever. Pisze także powieści obyczajowe dla młodzieży i dorosłych. Mieszka wraz z rodziną w Laguna Beach w Kalifornii.

Kate O'Hearn

Kate O'Hearn

Kate O’Hearn urodziła się w Kanadzie, wychowała w Nowym Jorku, a ostatecznie/następnie przeniosła się/osiadła/zamieszkała w Anglii. Sporo podróżowała, łącząc pracę w branży modowej i filmowej. Fascynacja gwałtownymi zjawiskami pogodowymi oraz miłość do koni zaowocowały postaniem powieściowego cyklu pt. PEGAZ, poświęconego bohaterom starożytnego Olimpu.

Kelly Oram

Kelly Oram

Kelly Oram napisała swoją pierwszą powieść w wieku piętnastu lat. Z czasem tworzenie książek stało się jej zawodową pasją. Tytuł Cinder i Ella zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazona w kategorii „powieść obyczajowa dla młodzieży”, a jego autorka znalazła się w gronie 100 najbardziej popularnych pisarzy tego portalu. Kelly Oram uwielbia czytać. Mieszka z mężem i czwórką dzieci w Arizonie (USA).

Kathy Reichs

Kathy Reichs

Kathy Reichs pochodzi z Chicago, gdzie ukończyła studia i zdobyła tytuł profesora antropologii. Należy do elitarnego grona antropologów o światowej sławie, uhonorowanych prestiżowym certyfikatem ABFA (American Board of Forensic Anthropology). Jest autorką nie tylko licznych publikacji naukowych, ale także książek o tematyce sensacyjnej. Jej powieści z Temperance Brennan, która jako antropolog sądowa pomaga wykryć sprawców zbrodni, zyskały światowy rozgłos oraz status bestsellera „New York Timesa”. Na podstawie tego cyklu nakręcono popularny serial Kości, emitowany także w Polsce.

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan

Jeanne Ryan wychowywała się z jedenaściorgiem rodzeństwa. Wczesne dzieciństwo spędziła na Hawajach, pomieszkiwała także w Korei Południowej, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie swe miejsce na ziemi znalazła na Wybrzeżu Północno-Zachodnim USA. Napisała kilka książek dla młodzieży, ale największym sukcesem jest jej literacki debiut pt. NERVE, który trafił na listę bestsellerów “New York Timesa". Prawa do powieści kupiło już 19 państw.

Simon Scarrow

Simon Scarrow

Zanim poświęcił się pisarstwu, pracował jako nauczyciel. Jako miłośnik książek Forestera, Cornwella i O’Briana postanowił zacząć pisać to, co sam najchętniej czytał – trzymające w napięciu militarystyczne thrillery rozgrywające się na przestrzeni pierwszego wieku naszej ery. Międzynarodowy rozgłos przyniósł mu tzw. cykl rzymski, przetłumaczony na kilkanaście języków. Stworzył także cieszącą się ogromną popularnością serię dla młodszych wielbicieli starożytności pt. Gladiator - o losach młodego Markusa. Simon Scarrow mieszka wraz z rodziną w Norfolk.

Kristen Simmons

Kristen Simmons

Kristen Simmons – pisze od szkoły podstawowej, chociaż od zawsze nie cierpi gramatyki. Studiowała psychologię i socjologię. Obecnie pracuje jako psychoterapeutka. Mieszka z mężem w Kentucky, USA. Jest autorką trylogii, którą rozpoczyna powieść Artykuł 5. Cykl cieszy się powodzeniem u młodych czytelników, a prawa do niego sprzedano m.in. do Australii, Niemiec i Tajwanu.