prev next
Stephenie Meyer

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Jessca Burkhart

Ryzykowna zagrywka

Jeanne Ryan

Nerve

Krystal Sutherland

Chemia naszych serc

Autorzy

Lauren Brooke

Lauren Brooke urodziła się w Anglii, ale przez dłuższy czas przebywała w Stanach Zjednoczonych. Od dziecka uwielbiała jeździć konno, miała własnego kucyka. Mieszka na starej farmie niedaleko Londynu, wraz z mężem (weterynarzem). Jest autorką ogromnie cenionych powieści dla młodych czytelniczek, mi.n legendarnego cyklu HEARTLAND. Na jego podstawie został nakręcony ogromnie popularny serial, wyemitowany także w polskiej wersji językowej pt. ZAKLINACZE KONI.

Jessica Burkhart

Jessica Burkhart

Jessica Burkhart urodziła się w 1987 roku i jest amerykańską pisarką młodego pokolenia. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Stanowym na Florydzie. Od dzieciństwa uwielbiała konie i interesowała się jeździectwem. Nieco później pokochała też pisanie. Tworzy przede wszystkim powieści dla młodszych i starszych nastolatek. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Chętnie kupuje różową kolekcję z Victoria’s Secret i zaczytuje się w sadze „Zmierzch”.

Julie Buxbaum

Julie Buxbaum

JULIE BUXBAUM jest autorką dwóch powieści dla dorosłych: The Opposite of Love (Przeciwieństwo miłości) oraz After You. Jej książki zostały przetłumaczone na 25 języków. Publikowała na łamach wielu gazet, m.in. „New York Timesa”. Mieszka w Los Angeles z mężem, dwójką dzieci oraz nieśmiertelną złotą rybką. Coś o tobie i coś o mnie to historia nastoletniej Jessie zainspirowana anonimowym mailem, który pisarka kiedyś otrzymała. Kolejna książka dla młodzieży pt. What To Say Next także zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Kristin Cast

Kristin Cast

Jest współautorką bestsellerowego cyklu DOM NOCY, napisanego z matką, P.C. Cast. Wydała także opowiadania zawarte w rozmaitych antologiach, pracowała jako redaktorka i zaprojektowała serię T-shirtów. Wielbicielka wszystkiego, co nadprzyrodzone. "Bursztynowy dym" to pierwszy tom samodzielnego cyklu pt. UCIEKINIERZY.

P.C Cast+Kristin Cast

P.C Cast+Kristin Cast

Pisarski duet tworzą matka i córka: P.C. i Kristin Cast. P.C. jest znaną i nagradzaną autorką romansów oraz powieści fantastycznych. Przez wiele lat była nauczycielką i wykładowczynią. Teraz poświęciła się wyłącznie pisarstwu. Mieszka w Oklahomie. W 2005 roku wraz z córką Kristin rozpoczęły pracę nad cyklem powieściowym Dom Nocy, który szybko zyskał popularność, trafiając na szczyty list bestsellerów „New York Timesa” czy „USA Today”, stając się najpopularniejszym cyklem wampirycznym obok Zmierzchu Stephenie Meyer.

Agatha Christie

Agatha Christie

Najbardziej znana autorka kryminałów urodziła się w Anglii w 1890 r. Od dzieciństwa uwielbiała podróże, dlatego akcja jej powieści często rozgrywa się w dalekich krajach. W młodości pracowała w aptece, stąd jej znakomita znajomość trucizn obecnych na kartach jej powieści. Napisała pond 80 książek i trafiła do księgi Guinessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Zmarła w 1976 roku.

Olaf Fritche

Olaf Fritche

Foto (C) privat Olaf Fritsche jest biofizykiem, ma doktorat z biologii i pracuje jako dziennikarz. Oprócz pracy zawodowej poświęca czas pisaniu. Jest autorem cyklu przygodowego dla dzieci TAJEMNICZY TUNEL, w którym troje bohaterów przenosi się w czasie za pomocą tajemniczego przejścia w starej willi.

Lucy Keatnig

Lucy Keatnig

Lucy Keatnig wychowała się w Bostonie, obecnie mieszka w Kalifornii. Oprócz pisania pasjonuje się muzyką. Poza tym uwielbia swojego psa o imieniu Ernie, który ma nawet własne konto na Instagramie. Lucy Keatnig - odkąd pamięta - miewała niezwykle barwne sny i to one zainspirowały ją do napisania powieści dla młodzieży Miłość ze snu. Podobno zdarza jej się nawet przemeblowywać dom przez sen. Odwiedź stronę autorki: www.lucykeating.com.

Patricia Leitch

Patricia Leitch urodziła się i mieszka w Szkocji. Pracowała w wielu różnych miejscach, m.in. w bibliotece, szkółce jeździeckiej, księgarni, szkole podstawowej (jako nauczycielka). Interesuje się końmi, psychologią, kulturami Wschodu. Jest wegetarianką.

David Levithan

David Levithan

David Levithan jest autorem wielu uznanych powieści. Niektóre napisał we współpracy z innymi pisarzami. Samodzielne projekty autorskie: Boy Meets Boy, The Realm of Possibility, Are We There Yet?, Wide Awake, Love Is the Higher Law, The Lover’s Dictionary. Współautorstwo: Will Grayson, Will Grayson – z Johnem Greenem, Marly’s Ghost – z ilustracjami Briana Selznicka, Every You, Every Me – ze zdjęciami Jonathana Farmera i inne. David Levithan mieszka w Hoboken w New Jersey, ale większość czasu spędza w Nowym Jorku, gdzie redaguje i wydaje książki innych autorów.