prev next

Autorzy

Lauren Brooke

Lauren Brooke urodziła się w Anglii, ale przez dłuższy czas przebywała w Stanach Zjednoczonych. Od dziecka uwielbiała jeździć konno, miała własnego kucyka. Mieszka na starej farmie niedaleko Londynu, wraz z mężem (weterynarzem). Jest autorką ogromnie cenionych powieści dla młodych czytelniczek, mi.n legendarnego cyklu HEARTLAND. Na jego podstawie został nakręcony ogromnie popularny serial, wyemitowany także w polskiej wersji językowej pt. ZAKLINACZE KONI.

Jessica Burkhart

Jessica Burkhart

Jessica Burkhart urodziła się w 1987 roku i jest amerykańską pisarką młodego pokolenia. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Stanowym na Florydzie. Od dzieciństwa uwielbiała konie i interesowała się jeździectwem. Nieco później pokochała też pisanie. Tworzy przede wszystkim powieści dla młodszych i starszych nastolatek. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Chętnie kupuje różową kolekcję z Victoria’s Secret i zaczytuje się w sadze „Zmierzch”.

Julie Buxbaum

Julie Buxbaum

JULIE BUXBAUM jest autorką dwóch powieści dla dorosłych: The Opposite of Love (Przeciwieństwo miłości) oraz After You. Jej książki zostały przetłumaczone na 25 języków. Publikowała na łamach wielu gazet, m.in. „New York Timesa”. Mieszka w Los Angeles z mężem, dwójką dzieci oraz nieśmiertelną złotą rybką. Coś o tobie i coś o mnie to historia nastoletniej Jessie zainspirowana anonimowym mailem, który pisarka kiedyś otrzymała. Kolejna książka dla młodzieży pt. What To Say Next także zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Cora Carmack

Cora Carmack

Cora Carmack jest młodą amerykańską autorką powieści dla dorosłych, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Roar to adresowany do młodzieży pierwszy tom serii o tematyce fantastycznej. Pisarka pracuje nad kolejnymi częściami, nieustannie podróżując po całym świecie. Zawsze można ją spotkać na Twitterze, Facebooku bądź Instagramie. Informacje o Corze Carmack i jej książkach znajdziecie na stronie www.coracarmack.com

Kristin Cast

Kristin Cast

Jest współautorką bestsellerowego cyklu DOM NOCY, napisanego z matką, P.C. Cast. Wydała także opowiadania zawarte w rozmaitych antologiach, pracowała jako redaktorka i zaprojektowała serię T-shirtów. Wielbicielka wszystkiego, co nadprzyrodzone. "Bursztynowy dym" to pierwszy tom samodzielnego cyklu pt. UCIEKINIERZY.

Olaf Fritche

Olaf Fritche

Foto (C) privat Olaf Fritsche jest biofizykiem, ma doktorat z biologii i pracuje jako dziennikarz. Oprócz pracy zawodowej poświęca czas pisaniu. Jest autorem cyklu przygodowego dla dzieci TAJEMNICZY TUNEL, w którym troje bohaterów przenosi się w czasie za pomocą tajemniczego przejścia w starej willi.

Vicki Grant

Vicki Grant

Vicki Grant to ceniona kanadyjska autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Jej dorobek literacki doceniły m.in. American Library Association, Canadian Library Association oraz The Canadian Children’s Book Centre. Zabawny dreszczowiec pt. Quid pro quo trafił na listę „100 książek dla młodzieży, dla których warto być Kanadyjczykiem”. Vicki Grant jest też popularną i nagradzaną scenarzystką telewizyjną. Napisała scenariusze ponad stu odcinków programu dla dzieci. Mieszka z rodziną w Halifax w Nowej Szkocji.

Stacy Gregg

Stacy Gregg

Amerykańska autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Uwielbia pisać i kocha zwierzęta. Jej najbardziej rozpoznawalną serią jest 12-tomowy cykl KLUB W SIODLE.

Lucy Keatnig

Lucy Keatnig

Lucy Keatnig wychowała się w Bostonie, obecnie mieszka w Kalifornii. Oprócz pisania pasjonuje się muzyką. Poza tym uwielbia swojego psa o imieniu Ernie, który ma nawet własne konto na Instagramie. Lucy Keatnig - odkąd pamięta - miewała niezwykle barwne sny i to one zainspirowały ją do napisania powieści dla młodzieży Miłość ze snu. Podobno zdarza jej się nawet przemeblowywać dom przez sen. Odwiedź stronę autorki: www.lucykeating.com.

Patricia Leitch

Patricia Leitch urodziła się i mieszka w Szkocji. Pracowała w wielu różnych miejscach, m.in. w bibliotece, szkółce jeździeckiej, księgarni, szkole podstawowej (jako nauczycielka). Interesuje się końmi, psychologią, kulturami Wschodu. Jest wegetarianką.